Bojíte se vykradení auta? Máme pro Vás řešení

09.05.2015

 

Řadě z nás se již jistě stalo, že jsme přišli k autu a už z dálky jsme viděli rozbité okénko. Ve vteřině nám bylo jasné, co se stalo. A pokud se to nestalo přímo Vám, jistě se to stalo někomu z Vašich kamarádů nebo blízkých.

Vykradení auta rozbitím skla je totiž pro zloděje tím nejjednodušším. Nemusí znát žádné triky, jak vypáčit zámek nebo svou šikovností auto pomocí háčku otevřít. Dostat se do auta rozbitím skla zvládne jednoduše každý, kdo se pro to rozhodne.

Zloděj z auta ukradne rádio, peněženku, mobil, notebook. V řadě případů se jedná o věci téměř nenahraditelné, např. data z počítače. Je tedy nutné auto co nejlépe ochránit.

Špičkovým řešením pro snížení rizika vykradení auto rozbitím skla jsou bezpečnostní autofólie. Po napadení okna například kamenem, kladivem nebo basebalovou pálkou sklo sice praskne, ale udrží sklo kompaktní a zpomalí pachatele při pronikání do vozu. Bezpečnostní fólie plní roli překvapujícího prvku. Pachatel udeří předmětem do skla, sklo se nevysype a pachatel v překvapení prchá. Pro zvýšení účinku je vhodné kombinovat fólie s alarmem.

Hlavním kritériem pro výběr fólie je její pevnost a průzračnost. V dnešní době se na trhu objevuje řada nekvalitní fólií. Jejich pevnost a průzračnost je velmi špatná. Z tohoto důvodu doporučujeme vybrat si pro instalaci firmu, která se na instalace specializuje dlouhou dobu a používá kvalitní fólie. Kvalitní instalace autofólií není jednoduchá a je nutné vybrat profesionální vyškolenou firmu. Pouze vyškolená firma s pověřením od dovozce disponuje homologovanými fólie.

Homologované fólie jsou nutné pro případnou kontrolu hlídkou policie, STK a při cestách do zahraničí, kde jsou fólie velmi často kontrolovány. Firma, která nabízí homologované fólie Vám musí: nalepit homologační štítek na každé sklo opatřené fólií, vystavit typový list s uvedením rozsahu instalace a vystavit fakturu.

Při neodborné instalaci můžete přijít o body, neprojde Vám auto STK nebo dostanete vysokou pokutu v zahraničí. Při použití nekvalitních fólií se může stát, že: fólie začne velmi brzy ztrácet barvu, fólie se začne odlepovat, na fólii budou nečistoty nebo bublinky, fólie se velmi snadno poškrábe. Z těchto důvodů je skutečně nutné vybrat si firmu, která se věnuje fóliím dlouhodobě.