O tónování skel

 

Proč je tónování skel tak oblíbené?

Nemálo z nás si již tónování skel pořídilo, nebo o tom alespoň uvažuje. Tento trend se postupně rozšířil z Ameriky do spousty zemí po celém světě a stává se stále oblíbenější alternativou pro ochranu skel a interiéru automobilu. Historie tónování skel sahá až do 60. let 20. století, kdy začala agentura NASA požadovat pomůcku pro redukci nebezpečného slunečního záření. Od té doby již fólie prošly několika vývojovými změnami a nyní jsou dostupné běžnému uživateli osobních vozidel.

 

Užitečné vlastnosti tónování skel

Tónovací fólie se vyrábí v různých velikostech a barevných provedení podle požadavků na tónování skel. Její předností je spousta užitečných vlastností, kterými disponuje. Tónování skel slouží nejen jako hezký designový prvek vašeho vozu, ale i jako ochrana před vykradením a podpora soukromí. Trávíte v autě většinu svého času? Neohrožujte své zdraví! Tónování skel zadržuje 99% škodlivých UV paprsků, podporuje koncentraci řidiče a snižuje riziko oslnění.

 

Vzorník tónování skel

Tónování skel

 

Tónování skel s atestem a zárukou

Tónování skelTónování skel

Montážní firmy mají v nabídce fólie protisluneční, bezpečnostní, kombinované (protisluneční + bezpečnostní), které například chrání skla automobilu proti rozbití. Navíc v případě nehody, drží autofolie sklo pohromadě a zamezuje tak poranění osob ve voze. Všechna okna, která Vám montážní firma "natónuje", musí být následně opatřena schvalovacím štítkem technické způsobilosti (atestem). Tak vám montážní firma garantuje kvalitu pro vaši maximální bezpečnost a spokojenost.

 

Osvědčení o odborném tónování skel

Osvědčení o odborném tónování skel Osvědčení o odborné instalaci SunTek fólie

 

Tónování předních bočních skel

Na přední boční dveře se však nesmí instalovat okenní fólie, která sníží propustnost viditelného světla pod hranici 70 %. Na čelní sklo se kromě zatemňovacích pásů nesmí instalovat žádná fólie. Z řady homologovaných autofólií toto omezení splňuj fólie GR 70 a STD70. Homologační štítky a průkazy Osvědčení o instalaci můžete zakoupit v prodejně společnosti Ceiba s.r.o., která je výhradním distributorem SunTek fólie.

 

Tónování skel a správná aplikace

Tónování skel si získalo svůj obdiv pro svou nízkou cenu a vysokou účinnost, která však jde ruku v ruce s kvalitou folie a její správnou aplikací. Při lepení tónovací fólie na skla automobilu, je mimořádně důležitá čistota, proto tónování skel není vhodné provádět v prašných místnostech. Pokud se chystáte na tónování skel, doporučujeme vyčistit a vyluxovat svůj vůz, aby se tak pod folii při montáži zbytečně nedostal prach nebo jiné nečistoty.